Skip to main content
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data/webroot/sk.boinc.www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.

Prehľad projektov BOINC

BOINC bol od začiatku vyvíjaný ako multiprojektový, čo znamená, že sa môžete zapojiť do viacerých projektov súčasne. Vyberiete si projekt, na ktorom sa chcete podieľať a zároveň koľko zo systémových prostriedkov Vašeho počítača či počítačov chcete na konkrétny projekt poskytnúť. Môžete sa rovnakým spôsobom zapojiť do hľadania mimozemských civilizácií (projekt SETI@home), štúdie globálneho otepľovania (projekt Climateprediction.net a jeho deriváty), hľadania gravitačných vĺn vo vesmíre (projekt Einstein@Home), môžete pomôcť pri stavbe a optimalizácii využitia najväčšieho urýchlovača častíc na svete (projekt LHC@Home), pri výskume štruktúry biomolekúl (projekty Predictor@Home, Rosetta@home, Human Proteome Folding, Folding@Home, Lattice, SIMAP) do fyzikálnych projektov skúmajúcich štruktúru a správanie sa rôznych látok (projekt μFluids, Leiden Classical), do astrofyzikálnych projektov analyzujúcich a predpovedajúcich dráhu asteroidov, komét a pod. v blízkosti Zeme (Orbit@Home), do projektov zaoberajúcich sa kvantovou chémiou (projekt QMC@home) príp. matematikou a kryptografiou (projekty PrimeGrid, HashClash), do medicínskych projektov (projekty malariacontrol.net, FightAIDS@Home) alebo do iného vedecko-technického výskumu súčasne. Neustále vznikajú nové a zaujímavé projekty, ktoré vedia využiť pre dobrú vec milióny počítačov dobrovoľníkov na celom svete.
Výber konkrétneho projektu alebo projektov, do ktorých sa zapojíte, je len na Vás. Odmenou za Váš príspevok rozvoju a pomoci vede vo svete bude dobrý pocit spolupatričnosti, väčšina projektov svoje výsledky buď zverejňuje alebo sa jedná o globálne vedecké inštitúcie, ktoré sú zo svojej podstaty sú prospešné pre celý svet, nech sa nachádzajú kdekoľvek na svete. Každá sekunda práce, ktorú vykoná Váš počítač, sa zároveň započíta do tzv. kreditov, ktorými sa môžete pochváliť alebo súťažiť so svojimi priateľmi, známymi, kolegami príp. v rámci tímov, ktoré v jednotlivých projektoch vznikajú (národným tímom Slovenska je tím BOINC.SK).